Extrapan Ibuprofenum Gel 50g
Geneesmiddel

Extrapan Ibuprofenum Gel 50g

  € 10,35

information-circle Terugbetaalbaar

Als je recht hebt op een terugbetaling voor dit geneesmiddel, betaal je in de apotheek een verlaagde prijs en niet de prijs die op onze webshop vermeld staat.

Terugbetalingstarief

€ 10,35 (6% inclusief btw)

Verhoogde tegemoetkoming

€ 10,35 (6% inclusief btw)

Maximum toegelaten hoeveelheid in winkelwagen bereikt

  € 10,35
Op bestelling
  1. WANNEER MAG U DIT GENEESMIDDEL NIET GEBRUIKEN OF MOET U ER EXTRA VOORZICHTIG MEE ZIJN? Wanneer mag u dit geneesmiddel niet gebruiken?

- U bent allergisch voor ibuprofen of een van de andere stoffen in dit geneesmiddel. Deze stoffen kunt u vinden in rubriek 6 van deze bijsluiter. - Als u allergisch bent voor andere geneesmiddelen van dezelfde groep of tegen aspirine. - Op slijmvliezen of in de ogen. - Bij zuigelingen en kleine kinderen. - Op huidletsels waaruit vocht vrijkomt, op eczeem of op wonden. - Tijdens de laatste 3 maanden van uw zwangerschap. Wanneer moet u extra voorzichtig zijn met dit geneesmiddel? Neem contact op met uw arts of apotheker voordat u dit geneesmiddel gebruikt. - Indien U allergisch bent voor andere ontstekingsremmende middelen die niet afgeleid zijn van cortisone. - De behandeling moet gestopt worden wanneer er huiduitslag optreedt. - Extrapan ibuprofenum gel bevat benzylalcohol. Gelieve ook de rubriek "Extrapan ibuprofenum gel bevat benzylalcohol (E1519)" te lezen. - Als u nog andere geneesmiddelen gebruikt. Gelieve ook de rubriek "Gebruikt u nog andere geneesmiddelen?" te lezen. - Er zijn meldingen gedaan na een behandeling met ibuprofen van ernstige bijwerkingen van de huid waaronder exfoliatieve dermatitis, erythema multiforme, Stevens-Johnson�syndroom, toxische epidermale necrolyse, geneesmiddelenreactie met eosinofilie en systemische symptomen (DRESS) en acute gegeneraliseerde exanthemateuze pustulose (AGEP). Stop met het gebruik van Extrapan ibuprofenum gel en zoek onmiddellijk medische hulp als u één of meerdere klachten krijgt die verband houden met deze ernstige bijwerkingen van de huid die genoemd worden in rubriek 4. Raadpleeg uw arts indien één van de bovenstaande waarschuwingen voor u van toepassing is, of dat in het verleden is geweest.

  • Tendinitis van de onderste en bovenste ledematen.
  • Goedaardige traumatologie, in het bijzonder sportletsels: verstuikingen, musculotendineuze kneuzingen, oedemen en posttraumatische pijnen
  • De werkzame stof in dit geneesmiddel is ibuprofen 5 g/100g.

  • De andere stoffen in dit geneesmiddel zijn: isopropylalcohol – hydroxyethylcellulose – natriumhydroxide – benzylalcohol (E1519) – gezuiverd water q.s. ad 100 g.

Gebruikt u naast Extrapan ibuprofenum gel nog andere geneesmiddelen, heeft u dat kort geleden gedaan of gaat u dit misschien binnenkort doen? Vertel dat dan uw arts of apotheker. Dat geldt ook voor geneesmiddelen waar u geen voorschrift voor nodig heeft.

Er zijn geen wisselwerkingen van Extrapan ibuprofenum gel met andere geneesmiddelen bekend.

Waarop moet u letten met eten, drinken en alcohol?

Wisselwerkingen van Extrapan ibuprofenum gel met voeding zijn tot op heden nog niet voorgekomen.

  1. MOGELIJKE BIJWERKINGEN.

Zoals elk geneesmiddel kan ook dit geneesmiddel bijwerkingen hebben. Niet iedereen krijgt daarmee te maken.

Huid- en onderhuidaandoeningen:

  • Zelden (≥ 1/10 000 en < 1/1000): huidreacties (droge huid), meestal plaatselijke roodheid, jeuk of een branderig gevoel. Stop in dit geval met het gebruik van dit geneesmiddel. Een verkramping van de spieren rond de luchtpijp (bronchospasme) of een ernstige allergische reactie (anafylactische shock) kan optreden.

  • Frequentie niet bekend (kan met de beschikbare gegevens niet worden bepaald): huid kan gevoelig worden voor licht.

Stop met het gebruik van Extrapan ibuprofenum gel en zoek onmiddellijk medische hulp als u een of meerdere van de volgende symptomen opmerkt:

  • Roodachtige, niet-verheven, "schietschijf"-achtige of cirkelvormige plekken op de romp, vaak met centrale blaren, schilfering van de huid, zweren in of op de mond, keel, neus, geslachtsdelen en ogen. Aan deze ernstige huiduitslag kunnen koorts en griepachtige klachten voorafgaan [exfoliatieve dermatitis, erythema multiforme, Stevens-Johnson-syndroom, toxische epidermale necrolyse].

  • Wijdverspreide huiduitslag, hoge lichaamstemperatuur en vergrote lymfeklieren (DRESS-syndroom).

  • Een rode, schilferige, wijdverspreide huiduitslag met bultjes onder de huid en blaasjes die gepaard gaat met koorts. De klachten doen zich gewoonlijk voor aan het begin van de behandeling (acute gegeneraliseerde exanthemateuze pustulose).

Wanneer mag u dit geneesmiddel niet gebruiken?

  • U bent allergisch voor ibuprofen of een van de andere stoffen in dit geneesmiddel. Deze stoffen kunt u vinden in rubriek 6 van deze bijsluiter.

  • Als u allergisch bent voor andere geneesmiddelen van dezelfde groep of tegen aspirine.

  • Op slijmvliezen of in de ogen.

  • Bij zuigelingen en kleine kinderen.

  • Op huidletsels waaruit vocht vrijkomt, op eczeem of op wonden.

  • Tijdens de laatste 3 maanden van uw zwangerschap.

Bent u zwanger, denkt u zwanger te zijn, wilt u zwanger worden of geeft u borstvoeding? Neem dan contact op met uw arts of apotheker voordat u dit geneesmiddel gebruikt. Gebruik Extrapan ibuprofenum gel niet tijdens de laatste 3 maanden van uw zwangerschap. U mag Extrapan ibuprofenum gel de eerste 6 maanden van uw zwangerschap niet gebruiken, tenzij dit absoluut noodzakelijk is en aanbevolen wordt door uw arts. Als u tijdens deze periode medisch behandeld moet worden, moet u de laagste dosis gedurende de kortst mogelijke tijd gebruiken. Vormen van Extrapan ibuprofenum gel die via de mond moeten worden ingenomen (bijv. tabletten), kunnen bijwerkingen bij uw ongeboren kind veroorzaken. Het is onbekend of Extrapan ibuprofenum gel hetzelfde risico heeft bij gebruik op de huid. Extrapan ibuprofenum gel wordt niet aangeraden tijdens de borstvoeding.

  • Drie maal per dag 4 tot 10 cm gel (afhankelijk van de grootte van het gewricht) aanbrengen op de huid en lichtjes masseren.
  • De gel mag onder een occlusief verband aangebracht worden
CNK 1626233
Organisaties Qualiphar
Merken Qualiphar
Breedte 45 mm
Lengte 138 mm
Diepte 38 mm
Hoeveelheid verpakking 1
Actieve ingrediënten ibuprofen
Behoud Kamertemperatuur (15°C - 25°C)