Het aanmaken van een account heeft vele voordelen:
Winkelwagen
Subtotaal winkelwagen
U heeft geen product(en) in uw winkelwagen.
Terugbetaalbaar
Als je recht hebt op een terugbetaling voor dit geneesmiddel, betaal je in de apotheek een verlaagde prijs en niet de prijs die op onze webshop vermeld staat.
Terugbetalingstarief
€ 0,00 (6% inclusief btw)
Verhoogde tegemoetkoming
€ 0,00 (6% inclusief btw)
Dit product moet worden goedgekeurd door de apotheker.
Maximum toegelaten hoeveelheid in winkelwagen bereikt
Bespreek uw behandeling met uw arts of apotheker voordat u Nurofen voor Kinderen inneemt als u: - hartproblemen heeft, inclusief hartfalen, angina (pijn op de borst), of als u een hartaanval, een bypass-operatie, perifere arteriële ziekte (slechte circulatie in benen of voeten als gevolg van nauwe of geblokkeerde aders) of een beroerte (inclusief 'mini-beroerte' of transiënte ischemische attack 'TIA') heeft gehad. - hoge bloeddruk, diabetes of hoog cholesterol heeft, een familiegeschiedenis met hartproblemen of beroerte heeft, of als u rookt. Raadpleeg een arts voor gebruik van Nurofen voor Kinderen als uw kind een van de bovenvermelde aandoeningen vertoont. Ouderen Ouderen lopen een hoger risico op bijwerkingen als zij NSAID's innemen, vooral bijwerkingen op de maag en de darmen. Patiënten met een voorgeschiedenis van gastro-intestinale toxiciteit, vooral ouderen, moeten eventuele ongewone buikklachten (vooral maagdarmbloeding) melden, vooral in het begin van de behandeling.
Pijn en koorts.
Welke stoffen zitten er in Nurofen voor Kinderen?
De werkzame stof in dit middel is ibuprofen.
Elke 1 ml suspensie voor oraal gebruik bevat 40 mg ibuprofen.
Elke 1,25 ml doseerspuit suspensie voor oraal gebruik bevat 50 mg ibuprofen.
Elke 2,5 ml suspensie voor oraal gebruik bevat 100 mg ibuprofen.
Elke 3,75 ml suspensie voor oraal gebruik bevat 150 mg ibuprofen.
Elke 5 ml suspensie voor oraal gebruik bevat 200 mg ibuprofen.
Het ibuprofen gehalte komt overeen met 4% gewicht/volume.
De andere stoffen in dit middel zijn: citroenzuurmonohydraat, natriumcitraat, natriumchloride,
natriumsaccharine, polysorbaat 80, domifenbromide, vloeibare maltitol, glycerol, xanthaangom,
aardbeiaroma (bevat propyleenglycol) en gezuiverd water.
Geneesmiddelen zoals dit kunnen in verband worden gebracht met een klein verhoogd risico op een hartaanval (hartinfarct) of beroerte.
Nurofen kan invloed hebben op, of beïnvloed worden door andere medicijnen. Bijvoorbeeld:
Bloedverdunners (dat zijn middelen die bloedstolling voorkomen zoals acetylsalicylzuur, warfarine, ticlopidine).
Bloeddrukverlagers (ACE-remmers zoals captopril, bètablokkers zoals atenolol, angiotensine II-receptorantagonisten, zoals losartan).
Enkele andere geneesmiddelen kunnen ook invloed hebben op, of beïnvloed worden door, de behandeling met Nurofen. Raadpleeg daarom altijd een uw arts of apotheker voordat u Nurofen voor Kinderen in combinatie samen met andere geneesmiddelen gebruikt.
U moet hen zeker op de hoogte brengen als u de volgende middelen inneemt:
Nurofen en alcohol
Het is beter geen alcohol te drinken tijdens het gebruik van Nurofen. Sommige bijwerkingen, zoals deze met betrekking tot het maagdarmkanaal en het centrale zenuwstelsel, worden waarschijnlijker wanneer alcohol samen met Nurofen gebruikt wordt.
Zoals elk geneesmiddel kan Nurofen bijwerkingen hebben, al krijgt niet iedereen daarmee te maken. Indien gebruik gemaakt wordt van de laagste dosis gedurende een zo kort mogelijke periode die nodig is om de symptomen te verlichten, kunnen bijwerkingen tot een minimum beperkt blijven. Uw kind kan een van de bekende bijwerkingen van NSAID's krijgen. Als dit het geval is, of als u zich zorgen maakt, geeft u het geneesmiddel niet meer aan uw kind en spreekt u zo snel mogelijk met uw arts. Oudere mensen die dit geneesmiddel gebruiken, lopen een verhoogd risico op ontwikkeling van problemen als gevolg van die bijwerkingen.
STOP toediening of inname van dit geneesmiddel en zoek onmiddellijk medische hulp als uw kind de volgende symptomen ontwikkelt:
• tekenen van darmbloeding zoals: hevige buikpijn, pekzwarte stoelgang, braken van bloed of donkere deeltjes die eruitzien als koffiedik.
• tekenen van een zeldzame, maar ernstige allergische reactie zoals verergering van astma, onverklaarde piepende ademhaling of kortademigheid, zwelling van het gezicht, de tong of de keel, ademhalingsmoeilijkheden, bonzende hartslag, bloeddrukdaling leidende tot shock. Een dergelijke reactie kan zelfs bij het eerste gebruik van dit geneesmiddel optreden. Als er dergelijke symptomen optreden, moet u onmiddellijk een arts roepen.
• ernstige huidreacties zoals huiduitslag over het hele lichaam, vervelling, blaarvorming of afschilferende huid.
Vertel uw arts als u of uw kind één van de volgende bijwerkingen vertoont, als de bijwerkingen verergeren of als u bijwerkingen heeft die niet in deze bijsluiter staan.
Vaak (kan optreden bij tot 1 op 10 mensen)
• Maag-darmklachten zoals zuurbranden, maagpijn en misselijkheid, indigestie, diarree, braken, winderigheid en verstopping en licht bloedverlies in het maag- darmkanaal dat in uitzonderlijke gevallen bloedarmoede kan veroorzaken.
Soms (kan optreden bij tot 1 op 100 mensen)
• Zweren, bloeding of perforatie van het maagdarmstelsel, ontsteking van het mondslijmvlies met verzwering, verergering van een bestaande darmziekte (colitis of ziekte van Crohn), ontsteking van het maagslijmvlies.
• Hoofdpijn, duizeligheid, slapeloosheid, agitatie, prikkelbaarheid of vermoeidheid.
Geef Nurofen voor Kinderen niet aan kinderen die:
Allergisch zijn voor ibuprofen of voor andere soortgelijke pijnstillers (NSAID's) of voor een van
de stoffen in dit geneesmiddel. Deze stoffen kunt u vinden in rubriek 6.
Ooit kortademigheid geweest zijn, astma, een lopende neus, gezwollen gezicht en/of handen,
of netelroos doorgemaakt hebben na gebruik van acetylsalicylzuur of andere soortgelijke
pijnstillers (NSAID's).
Ooit een maagdarmbloeding of -perforatie vertoond hebben als gevolg van een vroeger
gebruik van NSAID's.
Een terugkerende maag- of duodenumzweer (peptisch ulcus) of -bloeding hebben of dat
gehad hebben (twee of meer episoden van bewezen zweer of bloeding).
Ernstig lever- of nierfalen hebben.
Ernstig hartfalen hebben.
Erfelijke problemen hebben met fructose/fruitsuiker (zie "Nurofen voor Kinderen bevat").
Een hersenbloeding (cerebrovasculaire bloeding) of een andere actieve bloeding hebben.
Aan bloedstollingsstoornissen lijden. Ibuprofen kan de bloedingstijd verlengen.
Onopgehelderde stoornissen van de bloedaanmaak.
Ernstige gedehydrateerd zijn (door braken, diarrhee of door te weinig drinken).
Niet innemen tijdens de laatste 3 maanden van de zwangerschap.
Zwangerschap, borstvoeding en vruchtbaarheid Bent u zwanger, denkt u zwanger te zijn, wilt u zwanger worden of geeft u borstvoeding? Neem dan contact op met uw arts of apotheker voordat u dit geneesmiddel gebruikt. Zwangerschap: Neem dit geneesmiddel niet in tijdens de laatste 3 maanden van de zwangerschap.Het kan nier- en hartproblemen bij uw ongeboren baby veroorzaken. Het kan van invloed zijn op uw en uw baby's bloedingsneiging en ervoor zorgen dat de bevalling later plaatsvindt of langer duurt dan verwacht. Vermijd het gebruik van dit geneesmiddel tijdens de eerste 6 maanden van de zwangerschap tenzij dit absoluut noodzakelijk is en aanbevolen door uw arts. Als dit geneesmiddel gedurende meer dan een paar dagen wordt ingenomen vanaf 20 weken zwangerschap, kan dit nierproblemen bij uw ongeboren baby veroorzaken die kunnen leiden tot een lage hoeveelheid vruchtwater dat de baby omringt (oligohydramnion) of vernauwing van een bloedvat (ductus arteriosus) in het hart van de baby. Indien u langer dan een paar dagen behandeld moet worden, kan uw arts extra toezicht aanbevelen. Borstvoeding: Enkel kleine hoeveelheden ibuprofen en zijn afbraakproducten komen in de moedermelk terecht. Nurofen kan tijdens de borstvoeding gebruikt worden, aan de aanbevolen dosis en gedurende een zo kort mogelijke periode. Vruchtbaarheid: Nurofen behoort tot een groep geneesmiddelen (NSAID's) die de vruchtbaarheid van vrouwen kunnen verstoren. Dat effect is omkeerbaar bij stopzetting van het geneesmiddel.
Kinderen 6 - 9 jaar (20-30 kg)
Kinderen 9 - 12 jaar (30-40 kg)
Toedieningswijze
| CNK | 3153400 |
|---|---|
| Organisaties | Impexeco |
| Merken | Nurofen |
| Breedte | 63 mm |
| Lengte | 136 mm |
| Diepte | 55 mm |
| Hoeveelheid verpakking | 1 |
| Actieve ingrediënten | ibuprofen |
| Behoud | Kamertemperatuur (15°C - 25°C) |